OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 LUTEGO 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 LUTEGO 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. W naszej parafii  gościmy kleryka Jakuba Sławeckiego z III roku, który zbierze ofiary.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.30 będziemy gościli ks. kan. Tadeusza Kleja, który przypomni nam postać ks. Józefa Dąbrowskiego, naszego rodaka, założyciela seminarium w Orchard Lake w USA. 
 3. Także dzisiaj o godz. 11.10. zapisy do scholki dziecięcej i pierwsze spotkanie. Serdecznie zapraszamy dzieci: dziewczynki i chłopców do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą. Są przewidziane cenne nagrody.
 4. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli będziemy przeżywać 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. 
 5. We wtorek przypada Święto Katedry św. Piotra. To także odpust w parafii Mariackiej i 27 rocznica przybycia figury Matki Boskiej Fatimskiej do naszego miasta. Z tej racji w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie, a następnie o godz. 17.30 procesja z figurą do Bazyliki Mariackiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a panów z Bractwa Drzewa Krzyża Św. prosimy o niesienie  w procesji figury Matki Bożej. Prosimy także harcerzy o pomoc. W procesji uczestniczymy ze świecami.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób od 14 do 60 roku życia. 
 7. W Środę Popielcową Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza wszystkich na godz. 15.30 do kościoła na wspólne odmówienie Koronki do miłosierdzia Bożego i stosowne modlitwy inicjujące Wielki Post.
 8. W sobotę 25 lutego o godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
 9. W Wielkim Poście będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 10. Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na budowę Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.