OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 GRUDNIA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 GRUDNIA 2021 r.

 1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. 
 2. W ostatnich dniach Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Będziemy je celebrować codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, odprawimy Roraty w środę 22 grudnia  o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 3. Trwa nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.40.
 4. Jutro od godz. 16.00 w salce Caritasu (od strony ogrodu) odbędzie się wydawanie paczek, dla potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii.
 5. We wtorek od godz. 10.00 udamy się z Komunią św. do chorych. Zapisy w zakrystii.
 6. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Wigilię Miłosierdzia dla osób potrzebujących, samotnych, chorych, bezdomnych, ubogich.  Wigilia Miłosierdzia w Chełmie rozpocznie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 na placu kościelnym przy Bazylice Mariackiej.
 7. W piątek 24 grudnia Wigilia przed Urocz. Bożego Narodzenia. W domach wigilię rozpoczynamy od wspólnej modlitwy. Na początku kolęda: Wśród nocnej ciszy…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo. Następnie odczytamy Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 8. Ze względu na panującą pandemię, kierując się bezpieczeństwem Drogich  Parafian i Gości w wigilię 24 grudnia w naszym kościele będą sprawowane 2 pasterki: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Pozwoli to uniknąć tłoku i ewentualnego zagrożenia zarażenia się Covidem. Obie pasterki będą poprzedzone 20 minutowym czuwaniem modlitewnym. 
 9. W sobotę Urocz. Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. W niedzielę II dzień świąt – Święto Świętej Rodziny.
 10.  W przyszłą niedzielę podamy informacje odnośnie kolędy. 
 11.  W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne w cenie 6 zł oraz kalendarze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w cenie 8 zł. Są również do nabycia świece Caritasu. Świeca mała – 7 zł., duża – 18 zł, oraz nowa płyta zespołu Good God w cenie 25 zł.
 12.  Jeśli ktoś nie otrzymał poświęconego opłatka – w zakrystii są do nabycia. 
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 200 zł, 1 – 100 zł.
 14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 15.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 16.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.