OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 września 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą.
 2. Także dzisiaj przypada święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Modlimy się za młode pokolenie Polaków.
 3. Wszyscy jesteśmy poruszeni i smutni z powodu śmierci śp. ks. Józefa Domińskiego proboszcza w Turowcu, który przez 15 lat pracował jako wikariusz w naszej parafii. Kika dni temu odbył się pogrzeb w Turowcu i w Rudnie. Pragniemy pomodlić się w jego intencji także w naszej parafii. Msza św. za śp. ks. Jozefa zostanie odprawiona we wtorek 20 września o godz. 18.00. Jest to dar serca od parafii. Serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 5. W przyszłą niedzielę 25 września o godz. 8.30 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. 
 6. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast Skautów Europy. Dochód jest przeznaczony na zorganizowanie zimowiska.
 7. Zapraszamy do służby przy ołtarzu. Kandydaci na ministrantów i lektorów, pragnący służyć przy ołtarzu, mogą się zgłaszać do ks. Pawła. Organizujemy dla wszystkich ministrantów konkurs z narodami. I-sza nagroda to rower, II i III to tablety, kolejne to różne dobre gadżety.
 8. I Komunia św. w przyszłym roku, w naszej parafii odbędzie się w 3 niedzielę maja – 21 maja 2023 roku. Zaś rocznica I Komunii św. jest zaplanowana w następną niedzielę 28 maja 2023 roku.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami odbędzie się w niedzielę 25 września po Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: Bractwo Drzewa Krzyża Św. – 200 zł, uczestnicy autokarowego wyjazdu na pogrzeb śp. ks. Józefa – 350 zł, bezimienne: 1 – 200 zł, 2- 100 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 12.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.