OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 września 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. 
 2. W dniu dzisiejszym przypada 84 rocznica agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Miejskie uroczystości rozpoczną się w naszym kościele. O godz. 10.00 będziemy celebrowali uroczystą Mszę św. Po Liturgii złożenie wieńców i kwiatów. Serdecznie zapraszamy.
 3. W naszej parafii powstaje nowa grupa modlitewna jako pokłosie  ewngelizacji Chełma. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 do salki katechetycznej.
 4. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Modlimy się za młode pokolenie Polaków.
 5. We wtorek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 6. We środę  po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie osoby dorosłe, które chciałyby czynnie uczestniczyć w Liturgii poprzez czytanie czytań mszalnych.
 7. Zapraszamy do służby przy ołtarzu. Kandydaci na ministrantów i lektorów, pragnący służyć przy ołtarzu, mogą się zgłaszać do ks. Pawła. Zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30. Tak jak w ubiegłym roku, także w tym organizujemy dla wszystkich ministrantów konkurs z cennymi narodami. 
 8. W sobotę  przypada wspomnienie św. o. Pio. Będziemy celebrowali Msze św. z relikwiami św. o. Pio.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne w Lublinie
 10.  I Komunia św. w przyszłym roku, w naszej parafii odbędzie się w 3 niedzielę maja – 19 maja 2024 roku. Zaś rocznica I Komunii św. jest zaplanowana w następną niedzielę 26 maja 2024 roku.
 11.  Nasza parafia wraz z parafią Trójcy Św. w Krasnymstawie  w dniach 2 – 12 luty 2024 r. organizuje 10-dniową, samolotową PIELGRZYMKĘ  DO MEKSYKU. W programie m. in: Sanktuarium Matki Bożej w GUADELUPE,MIASTO MEKSYK, TEOTIHUCAN, PUEBLA,TAXCO, ACAPULCO. Koszt wyjazdu to:  1000 $ + 4 300 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1 – 300 zł, 2 – 200 zł, 5 – 100 zł.
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.