OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 października 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 października 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy 44 rocznicę wyboru ks. kardynała Karola Wojtyły na papieża oraz XXII Dzień Papieski. Z tej okazji, na zakończenie każdej Mszy św., błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Po każdej Liturgii, zbiórka ofiar na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Przez całą niedzielę, odbywa się kiermasz kremówek papieskich. 
 2. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z rozważaniami św. Jana Pawła II. Również dzisiaj zapraszamy na godz. 17.15 na różaniec papieski. 
 3. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dzisiaj na plebanii, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Jutro i we wtorek w naszej parafii będziemy gościli relikwie bł. Prymasa Wyszyńskiego. Szczegółowy program peregrynacji jest podany poniżej.
 5. We środę przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 6.  Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do tego, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale również koniecznie pamiętać o nich w modlitwie. 
 8. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 9.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2 – 100 zł.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 11.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.