OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 CZERWCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 CZERWCA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy XI Niedzielę zwykłą. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego wraz z modlitwami o błogosław. Boże dla dzieci i młodzieży na czas wakacji.
 2. Po każdej Mszy św. istnieje możliwość zakupienia nowych magnesów i pocztówek z naszą świątynią. Magnesy po 8 i 6 zł., pocztówki po 1 zł.
 3. “Tornister Pełen Uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W tym roku Caritas chce pomóc dzieciom z Burundii (Afryka). Jeszcze przez tydzień, można przynieść do zakrystii artykuły szkolne, np: piórniki, ołówki, długopisy, kredki, flamastry, nożyczki itp. lub pojedyncze przybory szkolne. Po każdej Mszy św. przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek. Zachęcamy do udziału w akcji. 
 4. W sobotę 22 czerwca w naszej parafii przypada wspomnienie św. Rity. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 i na nabożeństwo z różami do św. Rity (róże będą już w kościele). Intencje do św. Rity można będzie składać do puszki na bocznym ołtarzu lub przynieść do zakrystii.
 5. W kolejny poniedziałek  24 czerwca, uroczystość św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00  Msza św. zbiorowa  w intencji śp. Janów i Janin. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 6. We wtorek 25 czerwca, na zak. roku szkolnego, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci z Różańca rodziców. O godz. 18.00 Msza św. Po Eucharystii poczęstunek i zabawy dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.
 7. W dniach 8-10 lipca jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Wilna i Trok. Koszt: 760 zł i 55 Euro. Zapisy i informacje u Ks. Seniora.
 8. Przeżywamy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 9.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł., 1– 150 zł., 2 – 100 zł.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 11.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.