OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 STYCZNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 STYCZNIA 2023 r.

 1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. Z Nowym Rokiem otrzymaliśmy prezent. Ks. Abp S. Budzik ofiarował naszej parafii piękny haftowany ornat. Poświęcony został na Mszy św. o godz. 10.00. Za ten dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo  w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień. 
 4. W czwartek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszki na operację dla ciężko chorej Paulinki Tarasiuk.
 6. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będziemy celebrowali Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Z tej racji w przyszłą niedzielę w naszej świątyni o godz. 12.30 będziemy sprawowali uroczystą Mszę św. z modlitwami ekumenicznymi. Będzie obecny ks. bp J. Wróbel oraz duszpasterze i wierni z kościołów chrześcijańskich.
 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjną kolędę. Wszystkim parafinom dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za gościnę, za otwarte drzwi oraz za zainteresowanie sprawami parafii. Za wszelkie dobro, za ofiary składane przy okazji kolędy, które są przeznaczone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Kto nie mógł przyjąć księdza po kolędzie z różnych przyczyn, będzie możliwość poświęcenia domu czy mieszkania. W najbliższą środę i czwartek  od godz. 15.30 księża udadzą się na tzw. uzupełnienie kolędy. Zapisy w zakrystii.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 20 Euro, 2 – 100 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.