OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 października 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji, na zakończenie każdej Mszy św., błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Po każdej Liturgii, zbiórka ofiar na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. Przez całą niedzielę, odbywa się kiermasz kremówek papieskich. 
 2. Z racji Dnia Papieskiego zapraszamy na godz. 17.15 na różaniec papieski. 
 3. Także dzisiaj odbywają się wybory do sejmu i senatu. Zgodnie z nauczaniem Kościoła, uczestnictwo w wyborach jest dla nas, obywateli i katolików, nie tylko prawem, ale i moralnym obowiązkiem. Stąd dzisiaj szczególnie modlimy się w intencji Ojczyzny. 
 4. Jutro przypada 45 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. To także dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00 nabożeństwo  w tej intencji. 
 5. We czwartek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 6.  Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 7. Zbliża się Urocz. Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do tego, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale również koniecznie pamiętać o nich w modlitwie. 
 8. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad o godz. 17.15 będziemy modlili się na różańcu za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach. Codziennie o godz. 18.00. będziemy sprawowali Mszę św. wypominkową za polecanych w wypominkach danego dnia. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 9. Trwają prace przy kościele. Od strony południowej  zostały odkopane fundamenty, tak  aby je osuszyć, zrobić odwodnienie i położyć izolację pionową. Prace, pod nadzorem konserwatorów i  archeologów, przebiegają bardzo sprawnie.
 10.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2 – 200 zł., 3 – 100 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 12.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.