OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 LISTOPADA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14 LISTOPADA 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 2. Ofiary zebrane do puszki są przeznaczone na pomoc dla bezdomnych.
 3. Dzisiaj przed naszym kościołem Skauci Europy zapraszają wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi harcerzy i harcerek. Zapraszamy chłopców i dziewczęta w wieku od 8 do 25 roku życia. Również dzieci przygotowujące się do I Komunii  Św. mogą zostać wilczkami – małymi zuchami. Harcerze i harcerki będą rozdawali przed kościołem ulotki informacyjne, można zapisać się na zbiórkę. 
 4. Zgodnie z zarządzeniem Penitencjarii Stolicy Apostolskiej przez cały listopad, modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych w kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 6. We wtorek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
 7. W piątek przypada 19 dzień miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Rano zostaną wystawione relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00. 
 8. W przyszłą niedzielę, 21 listopada w kościele Św. Rodziny odbędą się Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Wydarzenie ma na celu wspólną modlitwę młodych. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Adam Bab. Po liturgii uwielbienie Boga poprowadzi zespół Good God. Hasłem tego wydarzenia są słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego co zobaczyłeś”. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież szkół średnich do wspólnego spotkania. 
 9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 200 zł., 2 po 100 zł, 1- 50 zł.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. 
 11.  W zakrystii do nabycia są kalendarze maryjne w cenie 6 zł.
 12.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.