OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 MARCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 MARCA 2022 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę „Ad gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Dzisiaj  taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. W poniedziałek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8.00. Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 4. We środę przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II przez cały dzień.
 5. W sobotę będziemy przeżywali Urocz. Św. Józefa Oblubieńca NMP, opiekuna rodzin i patrona mężczyzn. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa  w intencji śp. Józefów i Józef. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 6. Także w sobotę, w Urocz. Św. Józefa, imienny obchodzi ks. senior kan. Józef Piłat. Msza św. w jego intencji zostanie celebrowana o godz. 18.00.
 7. W sobotę rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy na godz. 17.00 do kancelarii parafialnej na I-sze konferencje. Następne nauki w niedzielę. Szczegóły i zapisy w zakrystii. 
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.30.
 9. Trwa nowenna przed urocz. św. Józefa, którą będziemy celebrować codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Trwa Wielki Post – czas pokuty i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Wielkim Poście będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. 
 11.  Zakończył się remont 2 toalet przy sali Legionu Maryi. Są bardzo ładnie wykonane. Prosimy o pozostawienie po sobie porządku i czystości.
 12.  Kilka dni temu konserwatorzy zabytków odebrali prace związane z odnowieniem ławek. Pace zostały ocenione bardzo dobrze. Wszystkie ławki – po odtruciu z korników, oczyszczeniu i pomalowaniu, powróciły do kościoła. Całkowity koszt tych prac łącznie z robocizną to 30 tyś. zł. Każda ławka z osobna to koszt 1,5 zł. W czasie spotkania z Radą Parafialną pojawiła się propozycja, aby zasponsorować odnowienie ławek. Może to uczynić jedna (lub 2) rodzina sponsorując poszczególną ławkę. Mogą to uczynić także grupy lub ruchy działające w parafii. Już 4 ławki mają swoich sponsorów, w tym Bractwo Drzewa Krzyża Św. Dla ofiarodawców są przewidziane tabliczki na ławkach jako wyraz wdzięczności.
 13. Niestety nadal trawa wojna na Ukrainie. Chcemy uchodźcom nieść pomoc zwłaszcza, że do Polski przybyło ponad 1,600 tyś. uchodźców. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe lub z odzieżą w punktach pomocy na terenie naszego miasta. Są to: hala MOSiR, hotel Duet, Punkt pomocy-ul. ks. P. Skargi 11 – MPEC, dawny salon Renault w Janowie, dom pielgrzyma Bazylika. 
 14.  Informacja z przejścia granicznego w Dorohusku: pilnie proszą o wolontariuszy do obsługi uchodźców. Więcej informacji w zakrystii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 16. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej  niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.