OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 MAJA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 MAJA 2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. dr Sebastian Dec – sekretarz ks. abpa S. Budzika. On także będzie głosił  kazania przez cały dzień. 
 3. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca św. 
 4. Dzisiaj w Chełmie jest zaplanowany Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny!”. Początek w Bazylice Mariackiej: o godz. 16.00 – Msza św., a po Liturgii ok. 17.00 rozpoczęcie marszu do kościoła Św. Rodziny. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa jako wyraz naszego „tak” dla życia. Szczegóły na plakacie.
 5. Jutro 13 dzień miesiąca. Dzień spotkania z Matką Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie z procesją zostanie odprawione o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 6. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 7. We czwartek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II przez cały dzień.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. I Komunia św. zostanie udzielona dzieciom na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych w piątek o godz.16.00.
 9. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a następnie Msza św. 
 10. W dniach 12 – 18 maja w Chełmie będziemy obchodzić XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy plan na plakacie.
 11. Nasza parafia dodatkowo organizuje weekendowy kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał w dniach 24-26 maja (piątek-niedziela). Początek – 24 maja w piątek: o godz. 18.00 – Msza św., od godz. 18.30 konferencje. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3-200 zł, 2 po 100 zł.
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 14. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.