OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 LUTEGO 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 LUTEGO 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. 
 3. Także dzisiaj w parafii Chrystusa Odkupiciela rozpoczną się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Pierwsza katecheza po Mszy św. o godz. 17.00. Kolejne katechezy we wtorki, czwartki i niedziele. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
 4. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. To liturgiczne święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. W naszej parafii to także dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel.  Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel. 
 5. W czwartek przeżywamy 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 odprawimy stosowne nabożeństwo. Przez cały dzień zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. 
 7. „Każdy śpiewać może. Jeden lepiej, drugi…” jeszcze lepiej. Chcemy powołać do istnienia scholkę dziecięcą. Serdecznie zapraszamy dzieci: dziewczynki i chłopców do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą. Za tydzień o godz. 11.10. zapisy i pierwsze spotkanie. Dla uczestników są przewidziane cenne nagrody.
 8. Trzy tygodnie temu celebrowaliśmy Niedzielę Biblijną. Trwałym znakiem tego wydarzenia w naszym kościele, będzie eksponowanie księgi Pisma św. na specjalnym pulpicie. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinie państwa Kociubińskich za ufundowanie pięknej podstawy pod księgę Pisma św.
 9. Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na budowę Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł, 3 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 12. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.