OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 GRUDNIA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 GRUDNIA 2021 r.

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – czyli radości. Taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 2. Także dzisiaj początek rekolekcji adwentowych. Będziemy je przeżywać od 12 do 14 grudnia. Rekolekcje prowadzi ks. dr Andrzej Sereda wikariusz z parafii św. Kazimierza. Podaję plan rekolekcji. Dzisiaj porządek Mszy św. z nauką rekolekcyjną jak w każdą niedzielę. Jutro i pojutrze Msze św. z nauką o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.Spowiedź w poniedziałek i we wtorek , czyli 13 i 14 grudnia pół godziny przed każdą Mszą św. Cały plan rekolekcji w gablocie.
 3. W najbliższych dniach poświęcone opłatki zostały lub zostaną doręczone do naszych domów i mieszkań. Nie na wszystkie ulice opłatki zostały zabrane. Dlatego bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, aby zgłosiły się do zakrystii celem pobrania opłatków. Ofiary składane przy okazji wręczenia poświęconych opłatków będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.
 4. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Będziemy je celebrować codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, będziemy odprawiać Roraty w każdą środę Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 5. Zgodnie z tradycją naszej parafii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do 14 grudnia w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej.
 6. Od 12 do 19 grudnia można przynosić do zakrystii produkty o długim terminie przydatności do spożycia, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W poniedziałek 20 grudnia od godz. 16.00 odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 7. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św., o godz. 10.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 8. We czwartek przypada 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
 9. Także od czwartku nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.40.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 1000 zł, 1 – 100 zł, 3po 50 zł. 
 11.  Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje Wigilię Miłosierdzia dla osób potrzebujących, samotnych, chorych, bezdomnych, ubogich.  Wigilia Miłosierdzia w Chełmie rozpocznie się 24 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 na placu kościelnym przy Bazylice Mariackiej.
 12.  W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne w cenie 6 zł oraz kalendarze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Ks. K. Malinowskiego w cenie 8 zł. Są również do nabycia świece Caritasu. Świeca mała – 7 zł., duża – 18 zł. 
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.  
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.