OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 CZERWCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 CZERWCA 2022 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w parafii na Gwarku. Uroczysta suma o godz.12.00.
 2. Dzisiejsza taca  jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. Jutro u naszych sąsiadów u O. Franciszkanów odpust ku czci św. Antoniego. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.
 4. We wtorek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8.00 Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 5. We czwartek urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30. Uroczysta suma o godz. 10.30. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Na spotkaniu ks. proboszczów uzgodniono, że w tym roku każda parafia w Chełmie zorganizuje Boże Ciało wraz z procesją u siebie. Powodem takiej decyzji jest chęć włączenia i zaangażowania jak największej ilości wiernych z danej parafii w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i samej procesji w ramach parafii. Pomimo tego, dwie parafie w centrum miasta, Rozesłanie Św. Apostołów i Parafia Mariacka wspólnie organizują uroczystości. Tak jak do tej pory, zgodnie z tradycją w Boże Ciało 16 czerwca o godzinie 10.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w naszym kościele. Po liturgii odbędzie się procesja z Najśw. Sakramentem do 4 ołtarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystości i do manifestacji swojej wiary. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy działające w naszej parafii. Dzieci z klas III i IV, harcerzy, ministrantów zapraszamy do udziału w procesji. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 6. Wieczorem w Boże Ciało w Kumowej Dolinie odbędzie się Koncert Chwały i uwielbienia Chrystusa. Początek o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.
 7. Ks. Abp S. Budzik udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na piątek 17 czerwca.
 8. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.30. Po odśpiewaniu Litanii procesja z Najśw. Sakramentem wokół  kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 9.  Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 24-25 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 250 zł. Osoby, które zapisały się na listę są proszone o potwierdzenie wyjazdu i wpłacenie zaliczki.
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 11.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.