OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 wrzesień 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 wrzesień 2022 r.

 1. W nocy wróciliśmy z pielgrzymki Legionu Maryi do Częstochowy. Uczestniczyło 85 osób w 2 autokarach. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. z poświęceniem tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Zapraszamy rodziców i dzieci, szczególnie z klas III. Będzie przekazana informacja o I Komunii św. w przyszłym roku.
 3. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.
 4. Parafia Św. Rodziny zaprasza dzisiaj do uczestnictwa w Ekoparafiadzie, w godz. 13.00 -17.00 na placu przy kościele.
 5.  Dzisiaj wieczorem zapraszamy młodzież na wspólne spotkanie „Młodzi na Górce”. Początek o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Adama Baba. Po Liturgii wspólne śpiewy i wspólnotowe spotkanie.
 6. We wtorek 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie na godz. 17. 15.
 7. We środę przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8.00 Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 8. Także we środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. To szczególny dzień i doroczna uroczystość dla Bractwa Drzewa Krzyża Św. działającego w naszej parafii. O godz. 17.15 odprawimy drogę krzyżową, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Bractwa Drzewa Krzyża Św. 
 9. W piątek jest 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo  w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
 10.  W sobotę 17 września  przypada 83 rocznica agresji ZSRR na Polskę  oraz Światowy Dzień Sybiraka. Miejskie uroczystości rozpoczną się w naszym kościele. O godz. 10.00 będziemy celebrowali uroczystą Mszę św. Po Liturgii złożenie wieńców i wiązanek. Serdecznie zapraszamy.
 11.  Cieszymy się obecnością wśród nas pana organisty Romualda, który po kilku miesiącach pobytu w szpitalu powraca do pełni sił. Pan Romuald podjął także pracę w naszym kościele. Będzie go wspierał pan Wojciech drugi organista. Po ustaleniach, w ciągu tygodnia, na porannych Mszach św. będzie grał p. Wojciech, na wieczorowej – p. Romuald. W niedzielę na pierwszej i ostatniej – p. Romuald, na pozostałych – p. Wojciech.
 12.  Bóg zapłać za ofiarę na kościół – 410 zł od pielgrzymów.
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.