OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 GRUDNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 GRUDNIA 2022 r.

 1. Dziś przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – czyli radości. Taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła. 
 2. Dzisiaj I grupa kandydatów do bierzmowania kończy kurs ewangelizacyjny pt: Droga do Prawdy. Dziękujemy ks. Barkowi za koordynację kursu, a grupie studentów na czele z ks. Bogdanem Kalinowskim za prowadzenie kursu od piątku do niedzieli.
 3. Dzisiaj po Mszach św., młodzież z parafii Św. Rodziny będzie prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z akcji przeznaczony jest na sfinansowanie ich wyjazdu na ŚDM w  Lizbonie w 2023 r. 
 4. Także dzisiaj wieczorem parafia św. Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na adwentowy wieczór uwielbienia. Początek o godz. 19.00.
 5. We środę przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św., o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. Od piątku nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na nowennę codziennie na godz. 17.40.
 7. Rekolekcje adwentowe w  naszej parafii będą trwały od 15 do 18 grudnia, czyli od czwartku wieczorem do niedzieli. Wygłosi je ks. dziekan kan. Roman Skowron – proboszcz parafii Trójcy Św. w Krasnymstawie. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 8. W ostatnią niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu. W  związku nieobecnością dzisiaj ks. proboszcza, który głosi rekolekcje w parafii św. Matki Teresy z Kalkuty, za tydzień oficjalnie podamy listę członków Rady Parafialnej. 
 9. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Celebrujemy je codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, Roraty odprawiamy w każdą  środę Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 10. Zgodnie z tradycją naszej parafii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do niedzieli 18 grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Od dzisiaj do 18 grudnia można przynosić do zakrystii paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. We wtorek 20 grudnia od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 12. Nasza parafia organizuje zbiórkę rzeczy dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Nadchodzi zima. Potrzebne są więc m.in. ciepłe skarpety męskie, ciepłe podkoszulki, kalesony, bielizna osobista, ocieplane wkładki do butów męskich, kawa, herbata, leki przeciwbólowe, przeciwgrypowe. Od dziś do 18 grudnia można przynosić do zakrystii w reklamówkach te rzeczy z napisem „Ukraina”.
 13. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.  
 14. W zakrystii są do nabycia magnesy ze zdjęciami naszego kościoła w cenie 6 zł. oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 10 zł., duża – 20 zł. 
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 5 – 100 zł., 3 – 50 zł. 
 16. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.