OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 września 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 września 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprawne zorganizowanie pikniku dla wszystkich dzieci i ich rodziców, który w ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii. 
 2. Dzisiaj w Markowej k/Rzeszowa odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Franii, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem.
 3. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. z poświęceniem tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Zapraszamy rodziców i dzieci, szczególnie z klas III. Będzie przekazana informacja o I Komunii św. w przyszłym roku.
 4. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.
 5. We środę 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie na godz. 17. 15.
 6. We czwatrek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8.00 Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 7. Także w czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. To szczególny dzień i doroczna uroczystość dla Bractwa Drzewa Krzyża Św. działającego w naszej parafii. O godz. 17.15 odprawimy drogę krzyżową, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św.  w intencji Bractwa. Po Mszy św. indywidualne błogosław. relikwiami Krzyża św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Bractwa Drzewa Krzyża Św. 
 8. W sobotę 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo  w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła.
 9. W sobotę przypada 1 rocz. śmierci śp. ks. Józefa Domińskiego wikariusza naszej parafii. Msza św. w jego intencji będzie celebrowana o godz. 8.00.
 10. W przyszłą niedzielę, 17 września  przypada 84 rocznica agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Miejskie uroczystości rozpoczną się w naszym kościele. O godz. 10.00 będziemy celebrowali uroczystą Mszę św. Po Liturgii złożenie wieńców i kwiatów.Serdecznie zapraszamy
 11. W naszej parafii powstaje nowa grupa modlitewna jako pokłosie  ewngelizacji Chełma. Zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych w  przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej do salki katechetycznej.
 12.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 3 – 200 zł., 2 – 100 zł. 
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.