OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 LIPCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 LIPCA 2022 r.

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy główny odpust ku czci Rozesłania Św. Apostołów. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godz. 12.30. Będzie jej przewodniczył ks. dziekan kan. Roman Skowron z Krasnegostawu. On także wygłosi okolicznościowe kazanie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy działające w naszej parafii. Dzieci, harcerzy i ministrantów zapraszamy do udziału w procesji.
  2. Odpust w parafii to wspólne świętowanie imienin naszej parafii. Dziękujemy parafianom i gościom za obecność, za wspólną modlitwę. Można uzyskać opust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca św. 
  3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Bartłomieja Zwolińskiego, który decyzją Ks. Abpa S. Budzika został skierowany do pracy w naszej parafii. Ks. Bartłomiej w ostatnich latach posługiwał w parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. 
  4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
  5. We środę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie na godz. 17.15.
  6. W sobotę 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Jest to święto patronalne Bractwa Szkaplerza MB z Góry Karmel. O godz. 18.00 Msza św., a następnie nabożeństwo do MB z Góry Karmel. 
  7. Także w sobotę jest 16 dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo  w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień.
  8. Przyjmujemy zapisy na 44 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: Drogowskazy wiary. Szczegóły na plakatach.
  9. Dziękujemy wszystkim kapłanom z naszego miasta i z dekanatu za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy księżom wikariuszom: ks. Pawłowi i ks. Bartłomiejowi za sprawne przygotowanie liturgii i całej dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu na czele z p. organistą Wojciechem za śpiewy i za uświetnienie tej uroczystości. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, p. kościelnemu Kazimierzowi, orszakowi procesyjnemu: panom z Bractwa Drzewa Krzyża Św. w zorganizowaniu procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów, paniom za sprzątanie kościoła i układanie kwiatów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Doroty i Jacka Suchowierskich za ogromną życzliwość i przygotowanie obiadu odpustowego dla księży i gości.
  10.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3 – 100 zł.