OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 KWIETNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 KWIETNIA 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Celebrujemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 2. Nasza Parafia oraz Parafia Mariacka organizują Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie. Początek w naszej świątyni dzisiaj o godz. 19.10. Prosimy o przyniesienie świec.
 3. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 4. Także dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego.
 5. Do zakrystii możemy przynosić dary, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielki Wtorek od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek w salce harcerskiej.
 6. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 7. W zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Fundusze są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 8. We czwartek rozpoczynamy celebrację Triduum Sacrum, czyli Trzech Świętych Dni – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty zakończonych Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. 

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.15. Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. 

Wielka Sobota – dzień, w którym Pan Jezus jest złożony w grobie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny i o g. 15.00.

Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę

 1. W Wielki Piątek o godz. 20.00 na Placu Łuczkowskiego odbędzie się widowisko pt: „Pasja 2022 Ecce Homo – Oto człowiek”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w TVP 2, a po transmisji Drogi Krzyżowej z Ojcem Świętym w TVP 1. Wszystkich wiernych, ze względu na otwarty charakter widowiska,  zapraszamy do udziału.
 2. Serdeczne Bóg zapłać kolejnym rodzinom i wspólnotom, które zasponsorowały odnowienie ławek. Dla ofiarodawców są przewidziane tabliczki na ławkach jako wyraz wdzięczności.
 3.  Niestety nadal trawa wojna na Ukrainie. Chcemy uchodźcom nieść pomoc. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe w punktach pomocy na terenie miasta. 
 4. Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rozpoczęcie budowy Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł., 1 – 50 zł
 6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 7.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej  niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 8.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.