OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 STYCZNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 STYCZNIA 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok 2023 uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Świąteczny Wieczór Kolęd pt: „Nowy rok bieży, w jasełkach leży”. W programie znane polskie kolędy i pastorałki.
 3. 5 stycznia przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek Urocz. Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Wyjątkowo z racji Orszaku Trzech Króli połączyliśmy Msze św. o godz. 11.30 i 12.30 w jedną godzinę – o 12.00. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą na drzwiach naszych domów wypisujemy pierwsze litery imion Trzech Króli K+M+B oraz bieżący rok.
 5. Nasza parafia oraz Parafia Mariacka w Urocz. Objawienia Pańskiego organizuje ORSZAK TRZECH KRÓLI dla całego Chełma i okolic. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele 6 stycznia (w piątek) o godz. 12.00 Mszą św. z udziałem Trzech Monarchów, aniołów, pasterzy i dzieci z koronami na głowach. Po Liturgii Orszak przejdzie ulicami w centrum miasta od naszego kościoła do szopki przy Bazylice Mariackiej. Młodzież oraz dorośli wykonają jasełka. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w barwny korowód kolędników. W ten sposób chcemy uczcić Pana Jezusa, a także podkreślić rangę uroczystości. Prosimy, aby dzieci przybyły w koronach na głowie oraz założyły pelerynki na ubrania. Pelerynki i korony będą także rozdawane przed Mszą św. w naszym kościele  przed godz. 12.00. 
 6. Także w Urocz. Objawienia Pańskiego przypada I-szy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
 7. 7 stycznia przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30. wręczenie nominacji i zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.
 10.  Także w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 11.  Kontynuujemy wizytę duszpasterską, czyli tradycyjne odwiedzanie i poświęcenie domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie kolędy (stół, świece, Pismo św., woda święcona). Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący (osobna kartka). 
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 100 zł, 2 – 50 zł,.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego świętowania oraz owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.