OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 października 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 października 2023 r.

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Dla nas to bardzo radosna niedziela. Kilka dni temu dotarła do nas informacja, że w ramach II edycji  z tzw. Polskiego Ładu, nasza parafia otrzymała 3,5 mln zł. dofinasowania na remont ogrodzenia wokół kościoła. Bożej Opatrzności dziękujemy za ten dar niebios. Również słowa podziękowania kierujemy do osób, które życzliwie nam pomagały. Lista osób poniżej.
 2. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik, w którym oddajemy hołd Matce Bożej przez modlitwę różańcową. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
 4. Także dzisiaj po Mszy św. wieczorowej, ok. godz. 19.00., odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami. 
 5. 5 października  przypada I-szy czwartek miesiąca. W czasie Mszy św. będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania. 
 6. 6 października przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 7. 7 października przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. W tym dniu wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej – patronalne święto Kół Żywego Różańca. 
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Ofiary z tacy są przeznaczone na „Kwiaty dla Matki”.
 9. Także w sobotę w naszej parafii – dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.00 rano Msza św., do Miłosierdzia Bożego w intencji Parafii.
 10. W najbliższą sobotę (7.10) z naszej parafii jest organizowana 1-dniowa autokarowa pielgrzymka do Pratulina, Kodnia i Hanny. Wyjazd o godz. 6.30 spod kościółka. Koszt – 50 zł. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Seniora.
 11.  W przyszłą niedzielę, księża chełmskich parafii, zapraszają do modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta z ikoną Matki Boskiej Chełmskiej. Początek o godz. 19.00 w Bazylice, zakończenie w kościele Chrystusa Odkupiciela. Prosimy o zabranie świec na procesję. Szczegóły na plakacie
 12.  W przyszłą niedzielę taca – na potrzeby remontowe naszej parafii.
 13. Nasza parafia od 2 do 12.02.2024 r. organizuje 10-dniową, samolotową PIELGRZYMKĘ  DO MEKSYKU. Są jeszcze  wolne miejsca. Szczegóły na plakacie. 
 14.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 3 – 100 zł.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła. 

Serdczne „Bóg zapłać” osobom, które dobrym słowem oraz modlitwą wsparły naszą parafię w pozyskaniu środków z Polskiego Ładu na remont ogrodzenia wokół kościoła.

1. Ks. Abp Stanisław Budzik

2. Pan Minister Przemysław Czarnek

3. Pan Senator Józef Zając

4. Pani Europoseł Beata Mazurek

5. Pani Poseł Anna Dąbrowska – Banaszek

6. Pan Prezydent Jakub Banaszek

7. Pani Prorektor Beata Fałda

8. Pan Rektor Paweł Skrzydlewski