Ogłoszenia 8.05.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 8.05.2016

Wniebowstąpienie Pańskie

Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

  1. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji, uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. To również dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa. Msza św. zbiorowa za zmarłe Stanisławy i Stanisławów o godz. 18:00. Intencje przyjmowane są w zakrystii.
  2. We wtorek 10 dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo o łaskę dobrej śmierci.
  3. We wtorek o godz. 18:30 oratorium „Bóg ciebie ochrzcił! Bóg dał ci siłę” teksty czyta Maciej Zakościelny. Zapraszamy.
  4. W sobotę 14 dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. – Zielone Święta. Na tę pamiątkę maimy nasze domy i naszą świątynię. Taca w tym dniu przeznaczona jest na ŚDM.
  6. Nabożeństwa majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 17:30.
  7. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Waldemar Fac i będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła w Turce.
  8. Dziękujemy ks. Bp. Ryszardowi Karpińskiemu za odprawienie sumy odpustowej i udzielenie młodzieży z Gimnazjum Nr 2 sakramentu bierzmowania. Wszystkim księżom, gościom i naszym parafianom za oddanie hołdu Matce Bożej Łaskawej. Bóg zapłać.
  9. Rozpoczęły się Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Szczegółowy program w tablicy ogłoszeń.