Ogłoszenia 5.09.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 5.09.2021

  1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy XXIII Niedzielę w ciągu roku.
  2. Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Afgańczykami. Modlimy się za Chrześcijan w tym kraju, których sytuacja jest dramatyczna, bo są prześladowani.
  3. We wtorek przypada 7. dzień miesiąca, w naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 7:00 uroczysta Msza św., następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zakończone błogosławieństwem relikwiami Św. Siostry Faustyny.
  4. Także we wtorek rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie odpustu pod przewodnictwem Ks. Biskupa będzie odprawiona o godzinie 18:00, zaś o godzinie 21:00 apel Maryjny, tradycyjnie Droga Krzyżowa i uwielbienie.
  5. We środę dzień odpustu, czyli Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Suma pontyfikalna na Górce o godzinie 11:30 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala, ordynariusza Diecezji Przemyskiej z udziałem Biskupów Lubelskich, Duchowieństwa i wiernych. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń przed kościołem oraz w przedsionku.
  6. W piątek przypada 10. dzień miesiąca – w naszej parafii to dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo do 7 Boleści Matki Bożej, a o godzinie 8:00 Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
  7. W przyszłą niedzielę, w imieniu Pana organisty Romualda oraz chóru parafialnego, zapraszamy na godzinę 17:30 na uroczyste Nieszpory Niedzielne, będzie to dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Czackiej. Przypominamy, że ta Beatyfikacja odbędzie się właśnie za tydzień w niedzielę w Warszawie.
  8. Serdecznie dziękujemy osobom za prace porządkowe w kościele i na plebanii oraz za malowanie okien.
  9. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia oraz owocnego tygodnia.