Ogłoszenia 31.12.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 31.12.2017

Niedziela Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dziś zakończenie Starego Roku 2017. O godzinie 18:00 Msza św. na zakończenie roku, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i podziękowanie za przeżyty rok. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2018. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. niedzielny, modlimy się o pokój na świecie.
  3. W piątek I piątek miesiąca – uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00, pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo.
  4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy. Kredą na drzwiach naszych domów wypiszemy pierwsze litery imion Trzech Króli K+M+B oraz datę bieżącego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Misje św. W tym dniu I sobota miesiąca, po Mszy św. o godzinie 8:30 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn w sali różańcowej.
  5. W uroczystość Trzech Króli kolejny raz spotkamy się z Trzema Królami, którzy po Mszach św. o godzinie 11:00 w Bazylice, Chrystusie Odkupicielu i Świętej Rodziny wyruszą ulicami naszego miasta do szopki na Placu Łuczkowskiego. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  6. W uroczystość Trzech Króli po Mszy św. o godzinie 18:00 spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej na plebanii. Zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez każdego z nas. Taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  8. W przyszłą niedzielę 7. dzień miesiąca – dzień Miłosierdzia Bożego w naszej parafii. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo.
  9. W święto Trzech Króli rozpoczęcie stulecia istnienia chóru. Wspólne kolędowanie od godziny 9:30 przy żłóbku i na Mszy św. o godzinie 10:00, zaś o godzinie 17:00 przy szopce na Placu Łuczkowskiego.
  10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św., ok. godziny 19:00 odbędzie się w naszym kościele wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz starszych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.