Ogłoszenia 30.11.2014 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 30.11.2014

I Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczynamy okres adwentu, który ma podwójny charakter – jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi – jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. W okresie adwentu odprawiane będą roraty o godz. 7:00. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie przychodząc z lampionami.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca o godz. 18:00 Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, następnie nabożeństwo o nowe powołania.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00, pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  5. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 dla Koła Żywego Różańca Mężczyzn.
  6. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10:00 zostanę pobłogosławione opłatki, którymi dzielić się będziemy podczas Wigilii. Opłatki roznoszone będą przez osoby do tego upoważnione, które prosimy o wzięcie opłatków dziś o godz. 16:00. Ofiary składane zostaną przeznaczone na prace w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  7. W przyszłą niedzielę 7 dzień miesiąca – dzień Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  8. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na wigilijne dzieło pomocy dzieciom „Gwiazdka Nadziei”. Bóg zapłać za ten dar.
  9. Przy stoliku z prasą katolicką można nabyć kalendarze maryjne.
  10. W przedsionku kościoła są rozprowadzane świece wigilijne, które są pomocą dla ubogich.