Ogłoszenia 30.10.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 30.10.2016

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Jutro już po raz czwarty w naszym mieście w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie ze świętymi, którzy poprzez relikwie są z nami. O godz. 17:15 różaniec, Msza św., następnie procesja z relikwiami do Bazyliki na Górę Chełmską oraz modlitwy za przyczyną świętych i błogosławionych o Boże dary dla każdego z nas. Przychodzimy ze świecami. Panów z Bractwa prosimy o pomoc w tej procesji.
 2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, spotykamy się z tymi, którzy po zakończeniu ziemskiego życia cieszą się chwałą zbawionych. Msze św. jak w każdą niedzielę, z tym że Mszy św. o godz. 12:30 nie będzie, natomiast o godz. 13:00 na cmentarzu przy ul. Lwowskiej procesja żałobna od kaplicy białej i Msza św.
 3. W środę Dzień Zaduszny, niesiemy pomoc zmarłym w czyśćcu czerpiącym. Msze św. jak w niedzielę z tym że Mszy św. o godz. 12:30 nie będzie. O godz. 16:00 procesja żałobna i Msza św. na cmentarzu przy ul. Lwowskiej.
 4. Na cmentarzu komunalnym nabożeństwo w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15:00, w Dzień Zaduszny o godz. 16:00.
 5. Prosimy o pomoc w segregacji śmieci, by nie mieszać ich, lecz składać oddzielnie, będzie je łatwiej wywieźć.
 6. Od 3.11 modlić się będziemy za poleconych w wypominkach, o godz. 17:30 różaniec żałobny, następnie Msza św. wypominkowa. Karty wypominkowe składamy na tacę, do puszki wypominkowej, bądź w kancelarii.
 7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 8. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00, dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.
 10. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który należy ofiarować za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 11. W uroczystość poświęcenia naszego kościoła pomódlmy się za budowniczych i ofiarodawców na rzecz tej świątyni.