Ogłoszenia 30.07.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 30.07.2017

XVII Niedziela Zwykła

  1. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8:00 w Bazylice Matki Bożej Chełmskiej wyruszy XXXIX piesza pielgrzymka z Chełma na Jasną Górę. Zapraszamy na tę Mszę św., która jest pożegnaniem pielgrzymów.
  2. Tak jak w ubiegłym roku, od środy będą w naszym kościele wieczorne apele pielgrzymkowe, relacje z pielgrzymki, zakończone Apelem Jasnogórskim w intencji pielgrzymów. Rozpoczęcie codziennie o godzinie 20:45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. o godzinie 18:00 modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach.
  5. W te dni po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00, dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00.
  7. We wtorek 73. rocznica Powstania Warszawskiego, która przypomina nam o potrzebie życia dla dobra Ojczyzny. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i Polskiego Narodu.
  8. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości. Dlatego Kościół zachęca do podjęcia dobrowolnej abstynencji w intencji ludzi uzależnionych od alkoholu i rodzin w których żyją. Jest wyłożona księga abstynencji, można się wpisać na pamiątkę tego daru.
  9. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie z pielgrzymami na Święty Krzyż. Wyjazd od naszego kościoła 8 sierpnia o godzinie 5:00 rano. Zapisy w zakrystii do 5 sierpnia, koszt około 50 zł.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Przemienienia Pańskiego, odpust w Sawinie, uroczysta suma o godzinie 12:00.