Ogłoszenia 3.04.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 3.04.2016

II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki, zostaną przeznaczone na fundusz Caritas naszej Archidiecezji. Bóg zapłać.
 2. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego, przeżywać go będziemy pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. W tej intencji modlić się będziemy codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 3. Dziś o godz. 15:00 godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla każdego z nas.
 4. W czwartek 7. dzień miesiąca – dzień spotkania ze św. s. Faustyną. O godz. 18:00 Msza św., do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o nowe powołania.
 5. W niedzielę 10. dzień miesiąca – dzień modlitw o łaskę dobrej śmierci. O godz. 17:30 różaniec do 7 Boleści Matki Bożej, następnie Msza św. Zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Lublinie.
 7. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25.03 ze względu na Wielki Tydzień. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 przyjęcie osób, które podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na bocznym ołtarzu Matki Bożej Łaskawej są wyłożone deklaracje, można je wziąć a potem przynieść do zakrystii, aby je przesłać na Jasną Górę.
 8. „Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego, ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystąpić do święceń diakonatu Artur Grzywaczewski, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego księdza Proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego.”
 1. Dziś patronalne święto Caritas, dziękujemy osobom naszej Caritas za pracę i pomoc ludziom ubogim oraz wszystkim, którzy składają dary dla biednych. Wspólnie razem zawierzmy się Bożemu Miłosierdziu.