Ogłoszenia 29.11.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. Bóg zapłać.
  2. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00 zostały pobłogosławione opłatki, którymi będziemy dzielić się podczas wigilii. Opłatek będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła, u Pana Kościelnego w zakrystii lub w kancelarii. Ze względu na pandemię koronawirusa, opłatki nie będą roznoszone do domów wiernych. Ofiary składane z racji opłatka, zostaną przeznaczone na prace w naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. W czwartek I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca – uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00 w kościele, a nie w salce różańcowej jak to było dotychczas.
  6. W okresie Adwentu od poniedziałku do soboty o godzinie 7:00 odprawiane są Roraty. Zachęcamy do udziału w roratach, by z Matką Bożą przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze Maryjne na 2021 rok, zaś przy stoliku z prasą katolicką do nabycia są kalendarze Hospicjum.