Ogłoszenia 29.11.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 29.11.2015

I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu dziejów.
2. W okresie Adwentu o godz. 7:00 będą odprawiane roraty. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Na roraty przychodzimy z lampionami.
3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o godz. 18:00 Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie, następnie modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00, dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.
6. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10:00 zostaną pobłogosławione opłatki, którymi dzielić się będziemy podczas Wigilii. Opłatki roznoszone będą przez osoby do tego upoważnione, które prosimy o wzięcie opłatków dziś o godz. 16:00. Składane ofiary zostaną przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
7. Przy stoliku z prasą katolicką można nabyć kalendarze Maryjne na rok 2016.
8. Jutro odpust ku czci św. Andrzeja w kościółku. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00.
9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać.
10. Dziś rozpoczynamy Rok Jubileuszowy za 1050 lat chrztu Polski, będziemy się modlili za Ojczyznę i Kościół przez ten rok.
11. Dziś przyjmowane są zapisy modlitw na Światowe Dni Młodzieży. Ofiary składane z tej racji będą pomocą dla młodych z ubogich rodzin, którzy pragną uczestniczyć w ŚDM w Krakowie.
12. W przedsionku kościoła są rozprowadzane świece wigilijne, które są pomocą dla ubogich dzieci.