Ogłoszenia 29.10.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 29.10.2017

XXX Niedziela Zwykła

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

  1. We wtorek po raz 5. w naszym mieście w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie ze Świętymi, którzy poprzez relikwie są z nami. O godzinie 17:15 różaniec, następnie Msza św., potem procesja z relikwiami do Bazyliki na Górę Chełmską oraz modlitwy za przyczyną Świętych i Błogosławionych o Boże dary dla każdego z nas. Panów z Bractwa Krzyża św. i harcerzy prosimy o pomoc w tej procesji.
  2. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Spotykamy się z tymi, którzy po zakończeniu życia cieszą się chwałą zbawionych. Msze św. jak w każdą niedzielę, z tym, że Mszy św. o godzinie 12:30 nie będzie, natomiast o godzinie 13:00 na cmentarzu przy ul. Lwowskiej procesja od kaplicy Białej do Czerwonej i Msza św.
  3. W czwartek Dzień Zaduszny. Niesiemy pomoc zmarłym w czyśćcu cierpiącym. Msze św. jak w każdą niedzielę, z tym, że Mszy św. o godzinie 12:30 nie będzie. O godzinie 16:00 procesja żałobna i Msza św. na cmentarzu przy ul. Lwowskiej.
  4. Na cmentarzu komunalnym nabożeństwo w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 15:00, w Dzień Zaduszny o godzinie 16:00.
  5. Prosimy o pomoc w segregacji śmieci, by ich nie mieszać, lecz wkładać oddzielnie, ponieważ potem będzie łatwiej je wywieźć.
  6. Od 3 do 19 listopada modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach. O godzinie 17:30 różaniec żałobny, następnie Msza św. wypominkowa. Karty wypominkowe składamy na tacę, do puszki wypominkowej i w kancelarii.
  7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00, dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00.
  9. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który należy ofiarować za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Należy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
  10. Kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej. Od przyszłej niedzieli prosimy zgłaszać kandydatów do nowej rady, wpisując Imię i Nazwisko oraz adres na kartce, którą należy wrzucić do puszki przy stoliku z prasą katolicką.