Ogłoszenia 29.08.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 29.08.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XXII Niedzielę Zwykłą.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. do puszki odbędzie się zbiórka ofiar na pomoce szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.
 3. We środę 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o trwały pokój na świecie.
 4. Także 1 września początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza św. z poświęceniem tornistrów, książek i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedzielę 5 września o godzinie 11:30. Zapraszamy rodziców i dzieci, szczególnie klas III. Będzie przekazana informacja o I Komunii Świętej. Dla wszystkich dzieci przewidziana jest niespodzianka.
 5. 2 września – I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 6. 3 września przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do NSJ po Mszy św. o godzinie 7:00 i po 18:00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 7. 4 września przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Rózańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00, a dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00. Ofiary zbierane na tacę w sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 9. Serdecznie dziękujemy kilku osobom za prace porządkowe w kościele i na plebanii, także za malowanie pomieszczeń. Bóg zapłać.
 10. Towarzystwo Rodzin Kresowych w Chełmie organizuje VIII Ogólnopolski Zjazd Kresowian Ziemi Lubomelskiej i Wołynia. Szczegóły na plakacie.
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia oraz owocnego tygodnia.