Ogłoszenia 27.10.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 27.10.2019

XXX Niedziela Zwykła

Uroczystość poświęcenia miejscowego kościoła

  1. Jutro 28. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji naszych rodzin za przyczyną Św. Józefa. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Św. Józefa za nasze rodziny.
  2. W czwartek po raz szósty odbędzie się spotkanie ze świętymi, którzy poprzez swe reliwie są z nami. O godzinie 17:30 różaniec, następnie Msza św., potem procesja z relikwiami do Bazyliki na Górę Chełmską oraz modlitwy za przyczyną świętych i błogosławionych o Boże dary dla każdego z nas. Przychodzimy ze świecami, a Panów z Bractwa Krzyża Św. i Harcerzy prosimy o pomoc w procesji.
  3. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych, spotykamy się z tymi, którzy po zakończeniu życia cieszą się chwałą zbawionych. Msze św. jak w każdą niedzielę, z tym że Mszy św. o godzinie 12:30 nie będzie, natomiast o godzinie 13:00 na cmentarzu przy ul. Lwowskiej procesja od Białej Kaplicy i Msza św.
  4. W sobotę Dzień Zaduszny, niesiemy pomoc zmarłym w czyścu cierpiącym. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 12:30. O godzinie 13:00 na cmentarzu przy ul. Lwowskiej procesja żałobna od Białej Kaplicy i Msza św.
  5. Na cmentarzu komunalnym nabożeństwo w uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 13:00, w Dzień Zaduszny o godzinie 15:00.
  6.  W sobotę po Mszy św. o godzinie 8:30 zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn.
  7. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który należy ofiarować za zmarłych w czyścu cierpiących. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
  8. Od 3 do 18 listopada modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godzinie 17:30. Wypełnione karty wypominkowe można składać na tacę, do puszki wypominkowej i w kancelarii.
  9. W dniach 1-2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.