Ogłoszenia 27.09.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Zostaną przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie. Ks. Diakonowi Dawidowi zaś, dziękujemy za wygłoszone kazanie. Bóg zapłać.
  2. Dziś przeżywamy „Dzień Migrantów i Uchodźców”. Z tej racji po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc tym osobom, które wspiera nasza Caritas.
  3. Jutro 28. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji naszych rodzin za przyczyną Św. Józefa. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo w intencji naszych rodzin.
  4. Jutro o godzinie 15:00 przy krzyżu misyjnym modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny włączając się w modlitwę miast i wiosek na polskiej ziemi.
  5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym oddajemy hołd Matce Bożej przez modlitwę różańcową i spełniamy Jej prośbę z Fatimy – odmawiajcie różaniec. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, które są spotkaniem z Matką Bożą każdego z nas.
  6. W tym dniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania.
  7. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00, pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  8. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00, dla Kół Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy mężczyzn do Bazyliki na męski różaniec Rycerzy Maryi. O godzinie 8:00 Msza św., następnie modlitwa różańcowa ulicami naszego miasta.
  10. Z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w dniach od 27 września do 11 października w Chełmie odbędą się XVII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.