Ogłoszenia 26.04.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 26.04.2020

III Niedziela Wielkanocna

W MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ MAKSYMALNIE 34 WIERNYCH

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się ciałem”. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, by w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i więź z Bogiem.
  2. Członków Żywego Różańca informujemy, że w maju nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Wszyscy pozostają przy swoich tajemnicach zmienionych w marcu.
  3. Nabożeństwa majowe odmawiać będziemy codziennie o godz. 17:40. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu przypada 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 8:00 oraz 18:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 7:00. Wiernym będziemy służyć w konfesjonałach podczas Mszy Świętych.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja, wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  6. Liturgiczne obchody Uroczystości NMP Królowej Polski zostały w tym roku przeniesione z niedzieli na sobotę 2 maja. Msze św. w tym dniu o godzinie 7:00, 8:00 i 18:00.
  7. Przypominamy że wobec panującej epidemii, uroczystość I Komunii Świętej, rocznicy Komunii Świętej oraz Sakrament Bierzmowania zostają przełożone. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa, nowy termin zostanie ustalony z rodzicami, po ustaniu stanu epidemii w naszym kraju.
  8. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszej Parafii. Pragniemy poinformować że w każdą środę o godz. 18:00, podczas Mszy Świętej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się za wszystkich Ofiarodawców. Za wszelką pomoc Bóg zapłać!
  9. W kontekście pytań o materialne funkcjonowanie naszego kościoła, informujemy, że dobrowolne ofiary możemy składać w zakrystii, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii. Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
  10. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt po Mszach Świętych w zakrystii lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail na parafialną pocztę – kancelaria@rozeslanie.pl