Ogłoszenia 25.10.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 25.10.2015

XXX Niedziela Zwykła

Uroczystość poświęcenia naszego kościoła.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”. Bóg zapłać.
  2. W sobotę po raz trzeci w naszym mieście w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się spotkanie ze świętymi, którzy poprzez relikwie są z nami. O godz. 17:15 różaniec, następnie Msza św. ,potem procesja z relikwiami do Bazyliki na Górę Chełmską oraz modlitwy za przyczyną świętych i błogosławionych o Boże dary dla każdego z nas. Panów z Bractwa Krzyża św. prosimy o pomoc w tej procesji.
  3. W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych, spotykamy się z tymi, którzy po zakończeniu życia cieszą się chwałą zbawionych. Msze św. jak w każdą niedzielę z tym, że Mszy św. o godz. 12:30 nie będzie, natomiast o godz. 13:00 na cmentarzu grzebalnym przy ul. Lwowskiej procesja żałobna, następnie Msza św.
  4. W poniedziałek 2.11 – Dzień Zaduszny – Msze św. w kościele jak w niedzielę. O godz. 16:00 procesja żałobna i Msza św. na cmentarzu przy ul. Lwowskiej.
  5. Na cmentarzu komunalnym nabożeństwo w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15:00, w dzień zaduszny o godz. 16:00.
  6. Prosimy o pomoc w segregacji śmieci na cmentarzu, by nie mieszać ze sobą plastyku, szkła i liści, wtedy będzie łatwiej je wywieść. Pracuje 8 ludzi i 2 samochody przy ich wywózce, zadbajmy wszyscy, by na cmentarzu było schludnie.
  7. Od 3.11 modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach, o godz. 17:30 różaniec żałobny, o godz. 18:00 Msza św. wypominkowa. Karty wypominkowe składamy na tacę, do puszki wypominkowej bądź w kancelarii.
  8. W uroczystość poświęcenia naszego kościoła pomódlmy się za budowniczych i ofiarodawców tej świątyni.