Ogłoszenia 24.04.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 24.04.2016

V Niedziela Wielkanocna

  1. W CHDKu w sobotę o 15:00 odbędzie się spotkanie jako pomoc w realizacji filmu „Wołyń” o ludobójstwie na Kresach. Szczegóły w tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Chrystusa Odkupiciela na Obuwiu. Uroczysta suma o godz. 12:00
  3. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Ukrainy.

 

Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy Regina coeli mówił: „Myślę w szczególności (…) o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem”.

Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Zachęcam wiernych Archidiecezji Lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek.

Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 20 kwietnia 2016r.