Ogłoszenia 22.11.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 22.11.2015

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w sposób szczególny bo w I niedzielę Adwentu rozpoczniemy rok dziękczynienia za 1050 lat chrztu naszej Ojczyzny. Podczas Mszy św. O godz. 10:00 poświęcenie opłatków. Prosimy te osoby, które w ubiegłym roku roznosiły opłatki, o pomoc w tym roku. Opłatek jest symbolem więzi i jedności całej parafii, dlatego od innych osób opłatka nie nabywamy. Ofiary składane z racji opłatka są przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Lublinie, przyjedzie kleryk, który te ofiary zbierze.
  3. Przy stoliku z prasą katolicką są rozprowadzane kalendarze Maryjne – koszt 5zł.
  4. Ks. Abp. Stanisław Budzik wystosował do wiernych komunikat na dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 10:00 będą modlitwy młodzieży w intencji ŚDM w Krakowie w 2016 i będą zbierane ofiary intencje modlitwy po każdej Mszy św.

 

Komunikat Metropolity Lubelskiego na dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Przyszłą niedzielę, rozpoczynającą nowy rok liturgiczny, przeżyjemy jako diecezjalny dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jest to inicjatywa, z którą wyszli młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wielkiego święta wiary. Pragną oni nie tylko modlić się o obfite duchowe owoce spotkania w Lublinie i w Krakowie, ale także polecać Bogu Wasze osobiste intencje.

Gorąco zachęcam wszystkich kapłanów oraz samych młodych formujących się w różnych wspólnotach naszej diecezji do podjęcia tego dzieła. Młodzież będzie przyjmować intencje modlitwy po każdej niedzielnej Eucharystii. Sama zaś modlitwa odbędzie się o godzinie wskazanej przez duszpasterzy.

Uczestnictwo w przyszłorocznych Dniach Młodzieży wiąże się z kosztami, które często trudno jest udźwignąć ludziom młodym i ich rodzinom. Z tej racji kieruję do Was serdeczną prośbę, aby przy okazji powierzania młodzieży swoich intencji wesprzeć ofiarą ich wyjazd do Krakowa. Niech nasza diecezjalna solidarność, zarówno w modlitwie, jak i w potrzebach materialnych, przyniesie błogosławione owoce dla całego młodego pokolenia.

Na czas Adwentu, który rozpoczniemy w tym roku modlitwą z młodymi i za młodych, z serca Wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 20 listopada 2015 r.