Ogłoszenia 22.03.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 22.03.2015

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać.
 2. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które przeżywać będziemy ze św. bratem Albertem, a poprowadzi je ks. proboszcz Andrzej Łuszcz z Buśna. Program rekolekcji jest wywieszony w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W czasie rekolekcji będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną, składając do kosza Caritas artykuły żywnościowe i gospodarcze (bez odzieży) w poniedziałek, wtorek i środę po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła. Z tych darów koła Caritas przygotują paczki dla ubogich na Święta. Można też przynosić reklamówkę z darami dla jednej rodziny, którą można zabrać ze stolika z prasą katolicką.
 4. Wyjazdy do chorych i starszych w środę od godz. 14:00. Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
 5. Jest organizowany wyjazd na Drogę Krzyżową na Majdanku w piątek 27.03, wyjazd ok. godz. 15:00. Zapisy u ks. Piotra.
 6. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. wg porządku rekolekcyjnego. W tym dniu o godz. 18:00 nastąpi przyjęcie osób, które podejmą duchową adopcję dziecka poczętego.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niedzieli Palmowej, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 8. Uroczystość Niedzieli Palmowej – jako święto młodych rozpocznie się o godz. 15:00 w kościele Chrystusa Odkupiciela na Obuwiu, zakończy się uroczystą Mszą św. w kościele Św. Rodziny na Słoneczku. Uroczystości będzie przewodniczył bp. Józef Wróbel, który przekaże delegatom z parafii świece św. Jana Pawła II. Zachęcamy młodzież do udziału w tym święcie, a obowiązkowo młodzież, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania. Szczegółowy program w przedsionku kościoła.
 9. Zapisy na paczki wielkanocne dla ludzi ubogich w zakrystii po każdej Mszy św.
 10. 28.03 w ChDK o godz. 19:00 koncert poprzedzający Niedzielę Palmową. Zachęcamy do spędzenia wieczoru w tej wyjątkowej atmosferze.
 11. W dniach od 27.03 do 2.04 w kinie Zorza film pt. „Dzika Droga” i „Bóg nie umarł”. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.
 12. Dziś w całej Polsce modlitwa o pokój na Ukrainie. Odmówmy modlitwę w intencji Ukrainy.