Ogłoszenia 20.03.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 20.03.2016

Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej

1.  Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na kwiaty do ołtarza ciemnicy i grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Dziś pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

3. Dziś kolejny Światowy Dzień Młodzieży w naszym mieście, rozpocznie się on o godz. 14:40 koncertem pieśni w naszym kościele, następnie poświęcenie palm i procesja do Bazyliki na Górze Chełmskiej oraz Msza św. Zapraszamy młodzież na tę uroczystość.

4. Dziś rozpoczynamy przeżycia Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 z umyciem nóg, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa, następnie liturgia Wielkiego Piątku z adoracją krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza grobu Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Chrystusa w ołtarzu ciemnicy adorują dzieci szkolne i młodzież pod opieką swoich katechetów. Adoracja Chrystusa w grobie Pańskim:

godz. 20:00 – Legiony Maryi

godz. 21:00 – Ruch Rodzin Nazaretańskich

godz. 22:00 – Koła Żywego Różańca

godz. 23:00 – Kościół Domowy.

W tym dniu od godz. 20:00 do 22:00 noc konfesjonałów, możliwość spowiedzi dla studentów i powracających do domu. W tym dniu o godz. 20:15 już po raz 3 wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa, szczegóły w tablicy ogłoszeń.

Wielka Sobota – dzień, w którym Pan Jezus jest złożony w grobie. Liturgia rozpocznie się o godz. 18:00 od poświęcenia ognia i wody. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami, bowiem nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrztu św. w 1050 rocznicę chrztu Polski. Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 8:00 do 12:00 co pół godziny i od godz. 14:00 do godz. 17:00 co godzinę.

5. Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6:00, prosimy o przygotowanie procesji ulicami wokół kościoła, pozostałe Msze św. bez zmian.

6. Koła Caritas rozprowadzają „Chleby Dobroci” jako pomoc dla ubogich dzieci. Kupując ten chleb składamy ofiarę na działalność charytatywną Caritas naszej Archidiecezji.

7. W Wielką Sobotę zbiórka darów do kosza Caritas.