Ogłoszenia 18.12.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 18.12.2016

IV Niedziela Adwentu

  1. Jutro 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny oraz ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  2. W czwartek 22. dzień miesiąca – dzień spotkania z Matką Bożą w jej figurze z Fatimy. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo fatimskie, procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i Msza św.
  3. Codziennie o godzinie 17:40 nowenna przed Bożym Narodzeniem.
  4. W sobotę Wigilia przed Bożym Narodzeniem, którą rozpoczynamy modlitwą Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, następnie odczytamy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii Św. Łukasza II-1-20, kolęda Wśród nocnej ciszy, następnie najstarsza osoba rozpoczyna dzielenie się opłatkiem. Obowiązuje post ścisły.
  5. Pasterka o godzinie 24:00 poprzedzona półgodzinnym czuwaniem. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na dom samotnej matki w Lublinie.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. jak w każdą niedzielę.
  7. 26 XII uroczystość Św. Szczepana. Taca będzie przeznaczona na KUL.
  8. Hospicjum Domowe im. Ks. Malinowskiego rozprowadza kalendarze na 2017 rok. Ofiara dobrowolna, zysk zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Hospicjum. Kalendarze maryjne można nabyć przy stoliku z prasą katolicką.
  9. W zakrystii są do nabycia opłatki, którymi dzielić się będziemy podczas wigilii.
  10. Dzisiaj po każdej Mszy św. młodzież z Ruchu Światło-Życie działającego przy naszej parafii rozprowadza własnoręcznie robione i dekorowane pierniczki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na zimowe wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie do konsumpcji i wspierania dzieła.