Ogłoszenia 18.03.2018 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Sławomir Kaliszyk, kapelan Domu Opieki w Nowinach. Szczegółowy program znajduje się TUTAJ oraz w kościele w tablicy ogłoszeń.
  2. W czasie rekolekcji będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną, składając do kosza Caritas artykuły żywnościowe i gospodarcze w poniedziałek, wtorek i środę po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła. Z tych darów Caritas parafii przygotuje paczki dla ubogich na święta.
  3. Wyjazdy do chorych i starszych w środę od godziny 14:00. Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
  4. Jutro uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, opiekuna rodzin, patrona mężczyzn. Msza św. zbiorowa za zmarłe Józefy i Józefów o godzinie 16:00, intencje na tę Mszę św. przyjmowane są w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Niedzieli Palmowej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  6. Niedziela Palmowa jako święto młodych rozpocznie się w naszym kościele o godzinie 14:15 koncertem muzycznym, a zakończy się uroczystą Mszą św. w Bazylice Mariackiej. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp. Józef Wróbel, który przekaże delegacjom parafii pamiątki. Zachęcamy młodzież do udziału w tym święcie, a obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Szczegółowy program w przedsionku kościoła.
  7. Zapisy na paczki Wielkanocne dla ludzi ubogich w zakrystii po każdej Mszy św.
  8. W przedsionku kościoła są rozprowadzane palmy. Dochód będzie przeznaczony na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  9. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17:30.