Ogłoszenia 16.06.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 16.06.2019

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Jutro o godzinie 18:00 swoje prymicje odprawi w naszym kościele Ks. Tomasz Sawicki, następnie udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godzinie 7:00, 8:30, uroczysta suma o godzinie 10:30 dla całego miasta, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Mieczysław Cisło. Następnie procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie procesji. Prosimy Panów z Bractwa Krzyża Św. i Harcerzy o pomoc, a dzieci z klas III i IV zapraszamy do udziału w procesji. Niech to będzie wyznanie naszej wiary w obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Ofiary złożone na tacę z Bożego Ciała, zostaną przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
  4. W uroczystość Bożego Ciała Koncert Chwały i uwielbienia Chrystusa w Kumowej Dolinie o godzinie 18:00. Zapraszamy.
  5. W sobotę 22. dzień miesiąca – dzień spotkania z Matką Bożą w Jej figurze z Fatimy. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
  6. W dniach 1-2 lipca pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.