Ogłoszenia 15.11.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 15.11.2020

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, a Ks. Diakonowi Dawidowi za wygłoszone kazanie. Bóg zapłać.
  2. Z polecenia Ks. Arcybiskupa są zbierane ofiary do puszek jako pomoc dla ludzi bezdomnych, którą prowadzi Caritas naszej Archidiecezji. Za ten dar dla ludzi w potrzebie Bóg zapłać.
  3. Jutro 16. dzień miesiąca – dzień modlitwy za Papieża Franciszka i modlitwy do Św. Jana Pawła II. O godzinie 17:30 różaniec w tej intencji oraz Msza św. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień.
  4. W czwartek 19. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo w tej intencji.
  5. Zmarł Ks. Prof. Dionizy Pietrusiński, nasz rodak, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godzinie 13:00 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. W naszym kościele Msza św. za zmarłego Ks. Dionizego zostanie odprawiona również w czwartek o godzinie 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę 22. dzień miesiąca – dzień spotkania z Matką Bożą w Jej Figurze z Fatimy. O godzinie 17:30 nabożeństwo fatimskie i procesja.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  8. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.
  9. Są do nabycia kalendarze na przyszły rok z Hospicjum. Dostępne są przy stoliku z prasą katolicką. W zakrystii zaś są do nabycia kalendarze Maryjne.
  10. W tym miesiącu szczególnie śpieszymy z modlitwą za nasze rodziny, bliskich, krewnych, przyjaciół oraz znajomych przez modlitwę wypominkową. a więc Różaniec Święty.  W listopadzie codziennie o godz. 17:30 w sposób szczególny będziemy się modlić na Różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe znajdują się w tradycyjnym miejscu na ołtarzach bocznych. Z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać je w zakrystii do puszki lub na tacę. Pamiętajmy, aby na karcie wypominkowej wpisać także konkretną datę kiedy chcielibyśmy aby zostały one odczytane i przemodlone. Istnieje także możliwość zamówienia intencji Mszalnej lub przekazania imion naszych zmarłych poprzez wiadomość e-mail: kancelaria@rozeslanie.pl.