Ogłoszenia 15.09.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 15.09.2019

XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Środki Społecznego Przekazu, na Katolickie Radio Lublin. Bóg zapłać za tą pomoc.
  2. Jutro 16. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka i za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień.
  3. We wtorek 80. rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Ziemie Polskie. W tym dniu o godzinie 10:00 Msza św. za zmarłych Sybiraków i o Boże błogosławieństwo dla żyjących.
  4. W środę wspomnienie Św. Stanisława Kostki, patronalne święto dzieci i młodzieży. Uroczyste Msze św. w intencji dzieci i młodzieży o godzinie 8:00 i 18:00.
  5. W czwartek 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  6. Wyjazd pielgrzymki do Lwowa w czwartek o godzinie 4:00 od naszego kościoła.
  7. Gościmy Panów z Tarnopola, którzy poprzez śpiew ubogacają liturgię każdej Mszy św. Po każdej Mszy św. rozprowadzają płyty z pieśniami we własnym wykonaniu.
  8. Parafia Św. Ducha w Chełmie w dniach 27-29 września organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoclawka (miejsce śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszko), Torunia (Radio Maryja, Kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Muzeum Żywego Piernika), Lichenia, Gniezna, Biskupina, Ostrowa Lednickiego (miejsce chrztu Polski), Klasztoru w Lądzie oraz Poznania. Przejazd, dwa noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, bilety wstępu oraz opieka przewodnika w kwocie 400 zł. Bliższe informacje oraz zapisy w kancelarii lub zakrystii parafii Św. Ducha.
  9. Spotkanie pielgrzymkowe grupy Chełmskiej odbędzie się w niedzielę 22 września w sali różańcowej na Górze Chełmskiej po Mszy św. o godzinie 18:00.