Ogłoszenia 15.02.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 15.02.2015

VII Niedziela Zwykła

  1. Jutro 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz modlitwy do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. O godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II oraz wyłożona księga.
  2. W tym tygodniu Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem głów o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. Uczestnicząc w tym dniu w nabożeństwie wyrażamy wolę zerwania z grzechem i podjęcie pokuty za popełnione grzechy. Obowiązuje post ścisły.
  3. W czwartek 19 dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo w tej intencji z błogosławieństwem relikwiami bł. ks. Jerzego.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:15 w piątek. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:30.
  5. Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zyskujemy odpust zupełny, który powinno się ofiarować Bogu jako uproszenie darowania kary za popełnione grzechy .
  6. Od Środy Popielcowej przeżywać będziemy 50 Tydzień modlitw o trzeźwość i powstanie z nałogu pijaństwa.
  7. W przyszłą niedzielę wspomnienie Katedry św. Piotra Apostoła, odpust w parafii Mariackiej oraz 22 dzień miesiąca – 19 rocznica przybycia Matki Bożej z Fatimy do naszego miasta. Z tej racji o godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie, następnie procesja z figurą MB do Bazyliki. Prosimy o zorganizowanie procesji i wzięcie w niej udziału Bractwa Krzyża Św., harcerzy, służbę liturgiczną i wiernych.
  8. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie. Wspieramy ten Kościół, który się odrodził po latach niewoli.
  9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.