Ogłoszenia 14.07.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 14.07.2019

XV Niedziela Zwykła

Główny odpust ku czci Rozesłania Św. Apostołów

  1. We wtorek uroczystość NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej, patronalne święto Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  2. We wtorek 16. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Papieża Franciszka i modlitwy za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień oraz wyłożona księga próśb i podziękowań do Św. Jana Pawła II.
  3. W piątek 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami Bł. Ks. Jerzego.
  4. W kancelarii przyjmowane są zapisy na 41. pieszą pielgrzymkę z Chełma na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”.
  5. W przedsionku kościoła są do nabycia pamiątki dzisiejszego odpustu – magnes koszt 7 zł oraz obrazki Matki Bożej Łaskawej – dobrowolna ofiara.
  6. Dziękujemy Ks. dr. Krzysztofowi Gałanowi za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszone kazanie.
  7. W tym roku mija 16. rocznica intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii.