Ogłoszenia 14.04.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 14.04.2019

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 2. Dziś rozpoczynamy przeżycia Wielkiego Tygodnia od uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
  • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godzinie 18:00 z umyciem nóg, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy.
  • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godzinie 17:15 Droga Krzyżowa, następnie liturgia wielkiego piątku z adoracją krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W tym dniu w ołtarzu ciemnicy, Chrystusa adorują dzieci szkolne i młodzież pod opieką swoich katechetów. Adoracja Chrystusa w grobie pańskim – o godzinie 20:00 Legiony Maryi, godzina 21:00 Ruch Rodzin Nazaretańskich, godzina 22:00 Koła Żywego Różańca, godzina 23:00 Kościół Domowy.
  • Wielka Sobota – dzień, w którym Pan Jezus jest złożony w grobie. Liturgia rozpocznie się o 18:00 od poświęcenia ognia i wody, następnie odnowienie przyrzeczeń chrztu Świętego. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami. W wielką sobotę poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godziny 8:00 do 12:00 co pół godziny oraz o godzinie 15:00.
  • Wielkanoc – Rezurekcja o godzinie 6:00, prosimy o udział w procesji ulicami wokół kościoła. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. Koło Caritas rozprowadza „Chleby Dobroci” jako pomoc dla ubogich dzieci. Kupując chleb składamy ofiarę na działalność charytatywną Caritas naszej archidiecezji.
 4. Od piątku nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godzinie 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia.