Ogłoszenia 13.12.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 13.12.2015

III Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które mają nas przygotować do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Te rekolekcje przeżywać będziemy ze św. Józefem, a przeprowadzi je o. Tomasz Muler z zakonu Ojcó1) Redemptorystów.
 2. Jutro 14 dzień miesiąca, dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 3. W środę 16 dzień miesiąca – zakończenie rekolekcji ze św. Janem Pawłem II w Jego relikwiach i modlitwy za Jego przyczyną o Boże dary dla naszych rodzin.
 4. W sobotę 19. dzień miesiąca – dzień modlitwy za Ojczyznę i ludzi świata pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami bł. ks. Jerzego.
 5. Roraty codziennie o godz. 7:00.
 6. W czasie rekolekcji będzie można złożyć dary rzeczowe do kosza w przedsionku kościoła na paczki dla ubogich, można też przygotować paczkę dla potrzebujących, którą nasza parafialna Caritas przekaże biednym. Będzie to dar serca dla ludzi w potrzebie.
 7. Zapisy na paczki świąteczne dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.
 8. Kto nie otrzymał opłatka poświęconego w parafii może go nabyć u pana kościelnego w zakrystii.
 9. Zapisy na wyjazd do starszych i chorych w środę od godz. 14:00 w zakrystii.
 10. Hospicjum im. Ks. Malinowskiego wydało kalendarz na 2016 r. Kalendarz można nabyć przy stoliku z prasą katolicką za dobrowolną ofiarę wrzuconą do puszki.
 11. W wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 zawita do naszej wspólnoty Światełko Betlejemskie przekazane od harcerzy. Będzie możliwość zabrania tego światełka do domów. Prosimy o przyniesienie lampionów.