Ogłoszenia 13.07.2014 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 13.07.2014

XV Niedziela Zwykła – Doroczny odpust ku czci Rozesłania św. Apostołów

  1. W środę wspomnienie NMP z Góry Karmel patronalne święto Bractwa Szkaplerza MB z Góry Karmel. O godz. 18:00 Msza św. dla Bractwa Szkaplerza, następnie nabożeństwo.
  2. W środę 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień. Zapraszamy do spotkania ze św. Janem Pawłem II.
  3. W sobotę 19 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Ojczyzny i ludzi świata pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami bł. ks. Jerzego.
  4. W kancelarii parafialnej przyjmowane są zapisy na XXXVI pieszą pielgrzymkę z Chełma na Jasną Górę pod hasłem „W blasku świętości”. Tak, jak w ubiegłym roku można pomóc komuś składając ofiarę pielgrzymkową na fundusz „Idę z Tobą”.
  5. Dziękujemy ks. kan. Mirosławowi Bończoszkowi, proboszczowi parafii św. Rodziny, za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszone kazanie, wszystkim księżom, służbie liturgicznej, chórowi, orszakowi procesyjnemu, gościom i naszym parafianom za wspólną modlitwę. Bóg zapłać!
  6. W tym roku mija 10 rocznica intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii.